in

100 milisaniyede aşkın işaretleri

Birinin size ilk görüşte aşık olup olmadığını ele veren en önemli işaretlerden biri ilk bakış.

Bilimsel araştırmalara göre bir kadının ya da erkeğin size aşık olup olmadığnın işaretlerini okumak mümkün. Bunun için sadece belli hareketleri okumanız gerekiyor. Öncelikle birinin size ilk görüşte aşık olup olmadığını ele veren en önemli işaretlerden biri ilk bakış. Bu ilk bakış bir çok duygu hakkında ciddi anlamda ipucu veriyor.

50 yılda yapılan yaklaşık 30 araştırma projesinin sonucu diyor ki; bir birey ilk bakışta bir anda başka bir insana duygusal olarak bağlanabilir ve onun merkezine çekilebilir. Üstelik tüm bu olanlar insanların sezgisel becerileriyle 100 milisaniye gibi kısa bir sürede gerçekleşebiliyor. İşte aynı araştırmaya göre de aşkın nasıl çalıştığını ve bir erkeğin ya da kadının beden dilini okuyarak sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayacağınızın iki temel bileşeni.

1- İlk çekim

Araştırmaya göre kendimize benzeyen insanlara karşı bir çekim duyuyoruz. Bilim insanları, insanların fiziksel olarak kendilerine benzeyen insanları daha çekici bulduklarını söylüyor. Fiziksel olarak birine çekildiğimizde ona daha çok güvenir ve sözel olmayan ipuçlarını daha iyi anlayabiliriz. Bunlar bize karşımızdakiyle ilgili daha önemli bilgiler sağlar. Kısaca birine ilk bakışta aşık olduğunuzda o kişinin kişiliğini algılamak ve yorumlamak konusunda çok daha iyi oluyoruz. Algı yeteneğimiz adeta açılıyor. Aynı zamanda bu karşımızdaki insanı daha çekici bulmamıza da neden oluyor.

2- Karşılıklı bakışmalar

Eğer karşımızdaki insanla bir çekim olduysa ‘duygusal bakış’ adı verilen bir yöntemle, duygularımızı ve hislerimizi ona iletmek için daha derin bir göz teması kuruyoruz. Bu insanla ayrılmadan önce iki ila üç saniye kadar daha fazla bakıyoruz.

Eğer söz konusu kişi de sizi çekici buluyorsa karşılıklı duygularını iletmek için bakışlarını size geri döndürecektir. Bu uzun bakışmalar karşılıklı duyguların en sağlam işaretleridir. Bu kişiye bakarken de kendinizi ona çekiliyormuş gibi hissediyorsanız ilk görüşte aşk fenomenini yaşıyor olma olasılığınız yüksektir.

What do you think?

Bir erkeğin sevginizi kullandığına dair 6 davranış

Bu işaretleri taşıyorsanız hissettiğiniz sevgi değil