in

4 Madde İle İç Güzellik !!

Kozmetik ürünleri, estetik cerrahi ve güzellik uzmanları dünya kadınlarının emrinde. Şaka değil, abartı hiç değil. Kadın güzelliğini koruyan dev ordular var. Evet ama kadının gerçekten güzel sayılması için bu ordular yeterli mi, yoksa biraz da iç güzelliğini mi önemsemek lazım?

 

Kadınları güzelleştirmek uğruna geceli gündüzlü çalışan kişiler de gerçeği zaman zaman itiraf ediyorlar: ’’Kadının gerçekten güzel sayılması , ancak iç güzelliğiyle sağlanabilir.’’ İç güzelliği nedir? Bir kadının iyi huylu, yumuşak, dost canlısı ve anlayışlı biri olması mıdır? Hayır. İç güzelliği, kadının içinden gelen duygularla sağlanır. Uzmanlar, cildin üzerinde sergilenen güzelliğin gerçek güzellik olmadığını hatırlatırlarken iç güzelliğini de başlıca dört maddede tanımlıyorlar.

 

Safiyet

Su, katkısızlığın simgesidir. Uzmanlar kadının iç güzelliğine kavuşmasının suyla olan ilişkisinin derinliğine bağlı olduğunu belirtiyorlar. Su, vücudu en iyi temizleyen maddedir. Ayrıca yaşamamızı da yeterli miktarda su almaya borçluyuz. Ne kadar çok su içerseniz, organlarınızın düzenli çalışmalarına o kadar katkıda bulunursunuz. Safiyet yani katkısız olmak vücudun sık sık suyla temas etmesine bağlıdır. Tertemiz bir vücudun vereceği iç huzuru sizin yüzünüze yansıyacaktır. 19. yüzyılda, dünyaca tanınmış doktor William Winternitz, suyun sinir uçlarını harekete geçirdiğini ileri sürmüştü. O zaman Dr. Winternitz’in bu iddiası ilgi görmedi. Ama bugün, o iddianın gerçeği yansıttığını biliyoruz. Basınçlı suyla yapılan bir duşun kişiyi birdenbire canlandırdığına hepimiz zaman zaman tanık oluyoruz.

 

Huzur

Stres içindesiniz. Şu anda başka bir yerde ve başka koşullar altında yaşıyor olmayı çok isterdiniz. Durmayın. Hayal gücünüzden yararlanın. Gözlerinizi kapatıp, insanın içine huzur veren bir ortamda dinlendiğinizi hayal edin. Belki bir deniz kenarında dalgaların sesini dinleyerek uyukluyorsunuz, ya da yeşillikler arasında oturmuş kitap okuyorsunuz. Böyle sakin ve huzur verici bir ortamda bulunduğunuzu düşünmeniz sizi mutlaka gevşetecektir. Gözlerinizi açıp gerçeklere döndüğünüz zaman da derin derin soluk alıp durumunuzu daha sakin bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Budist rahiplerin çok sık uyguladıkları bu yöntem size iç huzuru vermekle kalmayıp iç güzelliğe kavuşmanızda da önemli bir rol oynayacaktır.

 

Uyum

Hindistan’da 5000 yıldan beri uygulanan Ayurveda, insanların daha uzun ve daha huzurlu yaşamalarını sağlayan bir yöntem olarak biliniyor. Zihin ile vücudun uyum içinde olması, insana ayrı bir güzellik kazandırıyor. Fiziksel ve ruhsal bakımdan kendimizi sağlıklı hissettiğimiz zaman sorunlarımızın üstesinden gelebiliyoruz. Ama fiziksel sağlık ile ruhsal sağlığın birbirine eşit olması gerekiyor. Uyum denildiği zaman beyin ile vücudun diğer organlarının uyumu kastediliyor.

 

Canlılık

Enerji dolu bir insanın gözlerinin bakışları bile farklı olur. İnsanın içinden taşan enerji, ona güzellik verir. Enerji kazanmak için de doğru beslenmeye özen gösterilmeli. Taze sebze ve meyveler, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri depolamamızı sağlar. Sabahleyin yatağınızdan dipdiri kalkabiliyorsanız, yüzünüzde yorgun ve bezgin bir ifade olmayacak. Bu iki ifade, güzelliğin en amansız düşmanları. Ne kadar makyaj yaparsanız yapın, içinizdeki enerji yüzünüze yansımamışsa, güzel görünemezsiniz.

What do you think?

İNSANDA HARARET NEDENLERİ NELERDİR ? HARARET NASIL GEÇER ?

Burun Tıkanıklığı, Sinüzit ve Tedavileri !!