in

Akciğerleri Temizlediği Ortaya Çıktı! Bu Gıda Adeta Doğal İlaç…

Akciğerleri Temizlediği Ortaya Çıktı! Bu Gıda Adeta Doğal İlaç…

 

Sağlıksız beslenme, hareketsizlik ve birçok sebepten dolayı akciğerler olumsuz etkileniyor ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Akciğerleri güçlendirmek için besinlerin gücünden faydalanmak gerekiyor. Yapılan araştırmalar ve uzmanların açıklamalarına göre, bazı besinler akciğerleri güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Peki, hangi besinler akciğerleri temizliyor? İşte akciğerleri temizleyerek güçlendiren mucizevi besinler…

 

Akciğerleri toksinlerden arındırmak, detoks ve antioksidan etki yaratmak için doğanın bize sunduğu besinleri sofralarımızdan eksik etmemek gerekir.

 

 

Aslında doğru beslenme ve besinler her çeşit hastalıktan korunmanın temelini oluşturur.

 

 

 

 

Zencefil – Zerdeçal: Anti-enflamatuar (iltihap karşıtı) etki gösteren bu baharatlar toksinleri solunum sisteminden uzaklaştırmaya ve ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur.

 

 

 

Sarımsak: Doğal bir antibiyotik olan sarımsak akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlar ve içeriğindeki pek çok antioksidan madde sayesinde akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterir.

 

 

 

Kekik: İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı etkilidir. Öksürük ve üst solunum yolları iltahabına karşıdır, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önler.

 

 

 

Siyah havuç: Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin- mineraller sayesinde güçlü antioksidanlardandır ve akciğer kanseri riskini azaltır.

 

 

Üzüm çekirdeği: İçeriğindeki resveratrol maddesi serbest radikallerle savaşarak ciğerleri korur. Özellikle kanser karşıtı olarak görev alır. Üzüm, çekirdeğini çiğneyerek tüketilmelidir.

 

 

Kereviz: Kansorejen maddelerin oluşmasına, akciğerlerde oluşabilecek hastalıklara ve nitrozaminlere karşı koruyucu etki sağlar. Özellikle akciğer kanserine karşı koruyucu etki sağlar.

 

 

Keçiboynuzu: Toksinlerden arınmada detoks etki sağlar. Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkândır. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı spesifik olarak etkilidir. Balgam söktürücü ve astıma karşı tedavi edici gücü çok fazladır. Akciğer kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı koruma sağlar.

 

 

 

Baş Ağrısı İçin İlaçsız Çözüm Nedir ?

Bu Besini Asla İlaçlarla Beraber Tüketmeyin! Vücudu Zehirliyor