in

Aldatan erkek bu sinyalleri veriyor: İşte anlamanın yolları

‘Sevgilim beni aldatıyor mu?’ diye kara kara düşünüp duruyor ve bir türlü emin olamıyorsunuz. Eve klasik sinema filmlerindeki gibi gömleğinde ruj lekesi ile gelen adamların soyu tükendiğine göre, artık aldatan bir adamı anlamanın hiç bilinmedik yollarını konuşabiliriz.

Eşiniz eve her akşam aynı saatte gelmeye başladı ya da ‘kıskançlıktan kurtuldu’ diye seviniyor olabilirsiniz. Ama belki de tüm bunlar, sizi aldattığının en anlaşılması zor sinyallerinden biri olabilir. İşte aldatan bir erkeği teşhis etmenin en az bilinen 13 yöntemi…

Yeni ritüeller geliştiriyorsa

İki kadınlı bir hayatı idare etmek bir denge işidir. Aldatan bir adam, bu nedenle dakikaları bile hesaplar. Eğer şu ana kadar hiç yapmadığı şekilde belirli saatlerde sizi aramayı görev haline getirmişse belki de bu hesaplamaları yapıyor olabilir. Aldatan bir adam evde akşam tam 6’da olmak ya da sevgilisini tam öğlen vakti aramak gibi sizin aslında çok hoşunuza giden yeni ritüeller geliştirebilir. Amacı dikkatinizi çekmemek olabilir.

Yeni bir dil kullanmaya başlamışsa

Her çiftin kendilerine has bir ortak dili vardır. Eğer sevgilinizden şu ana kadar ortak diliniz dışında hiç duymadığınız ifadeler ya da kelime esprileri gibi şeyler duymaya başladıysanız belki de hayatında biri var demektir. Başka bir kadınla zaman geçiren bir adam o kadınla da yeni bir dil geliştireceği için yepyeni ifadeler kullanmaya başlayabilir.

Günlük ritüelleriniz bozulmaya başladıysa

Her akşam beraber yaptığınız ritüeller bozulmaya başladıysa ve yerine yeni ritüeller almaya başladıysa ortada başka bir kadın olabilir. Evine aynı saatte gelip yemeğine oturan sonrasında da köpeğini yürüyüşe çıkaran adam bir anda eve gelir gelmez duş alıp arkadaşlarıyla buluşmaya gidiyorsa biraz olsun şüphelenmek gerekebilir.

Arabayla kendi başına çıkmaya başladıysa

Son zamanlarda birkaç dakika da olsun kendi başına kalabilmek için bahaneler uydurup arabasına atlayıp dışarı çıkıyorsa belki de başka biri var demektir. Markete gitmeyi ya da yürüyüş yapmayı bahane edip sizi yormak istemediğini söylüyorsa daha önce beraber yaptığınız bu aktivitelerden neden dışlandığınızı biraz araştırmak iyi olabilir.

Gizli bir aşk, insanların kendisini daha genç ve canlı hissetmesine neden olur ve bu davranışlarına da doğrudan yansır. Hiç huyu değilken hafta içi dışarı çıkıp eğlenmek istediğini söylüyorsa ve bunu ondan belki de yıllardır duymadıysanız ortada gizli bir aşkın enerjisi dolanıyor olabilir.

Hiç ilgisini çekmeyen şeyleri üzerinizde denemek istiyorsa

Yasak aşk yaşayan bir adamın libidosu da yükselir. Bu da onu gizli aşkıyla deneyimlediği şeyleri sizin üzerinizde de denemeye yöneltir. O ana kadar giydiğiniz şık iç çamaşırlarını gereksiz gören adam bir anda aşırı ilgili olmaya başladıysa belki de sevgilisiyle yaşadığı ilişkiden cesaret alıyordur.

Sizi aniden kıskanmaya başladıysa

Arkadaş canlısı olmanızı hiçbir zaman sorun etmemiş bir erkek durup dururken garsonla çok kibar konuştunuz ya da bir arkadaşınızla yakınlaştınız diye sizi kıskanmaya başladıysa belki de aynalama yapıyordur. Aldatan insan karşısındaki de kendisi gibi düşünür ve aynalar. Kendisi yapıyorsa sizin de aynı şeyi yapabileceğinizi bilir ve hiç huyu olmadığı halde telefonunuzu karıştırmaya başlayabilir.

Karşı cinsi gözünüze sokmaya başladıysa

Sizi hep kıskanan adam yolda giderken gördüğü bir yakışıklıyı size gösteriyor ya da izlediğiniz dizideki adama methiyeler düzüyorsa aslında kendi suçluluk duygusundan kurtulmaya çalışıyor olabilir. Yaşadığı yasak aşkı rasyonalize etmek isteyen bir adam, birilerini beğenmenin aslında kimseye zarar vermeyeceğine kendi kendini ikna etmeye çalışır.

Aldatma haberlerine tepkisiz kalıyorsa

Siz bir arkadaşınızın kocasının onu aldattığını anlatırken size savunmacı bir tavırda yaklaşıyorsa sevgilinizin hayatında belki de ikinci bir kadın vardır. Normal şartlar altında sizinle aynı görüşte olacak bir adam eğer kendisi de aldatıyorsa bu tür aldatma mevzularının aslında hayatın gerçeği olduğu yönünde beyanatlar vermeye başlayabilir.

Aldatma temalı filmlerden kaçıyorsa

Beraber film seçerken içinde aldatma unsuru barındıran filmleri özellikle istemiyorsa bu da sevgilinizin hayatında başka birinin olduğuna işaret eden gizli sinyallerden biri olabilir. Bu konu onu rahatsız ettiği için, sizinle aldatma temalı bir romantik komedi filmi izlemek istemeyebilir.

Uykusuzluk ya da iştahsızlık yaşıyorsa

Yasak bir ilişki yaşamak ve bu ilişkiyi herkesten gizlemek, kişi için oldukça büyük bir yüktür ve bu yükü taşımaya çalışmak anksiyeteye ve hatta depresyona neden olabilir. Aniden başlayan uykusuzluk sorunları, yeme bozuklukları ya da inişli çıkışlı ruh hali de gizli bir ilişki yaşadığının habercisi olabilir.

İlgi alanı dışındaki konularda uzman olmaya başladıysa…

Daha önce hiç ilgi alanına girmeyen şeylere merak sarmaya başladıysa bu da başka bir kadınla yaşadığı hayatın ona katmaya başladığı yeniliklerden kaynaklanıyor olabilir. Çevre konularına ilgisi olmayan bir adamın bir anda çevre meselesine fazla kafa yormaya başlaması gibi sinyaller, onun yeni sevgilisinin ilgi alanlarını öğrenmeye başladığını gösterebilir.

Sorunuza cevap vermeden önce düşünür…

Her sorunuza bir cevabı olan adam, basit bir ‘Neredeydin?’ sorusuna vereceği cevap öncesi duraksıyorsa belki de kafasında kendisini ele vermeyecek hesaplamalar yapmaya çalışıyordur. Kafası söylediği yalanlarla dolu olan, aldatan bir adam sorduğunuz soruya vereceği cevapların neden olacağı olasılıkları hesaplamadan tam anlamıyla bir cevap veremez.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/yasam/aldatan-erkek-bu-sinyalleri-veriyor-iste-anlamanin-yollari?page=12

Pembe Rota ile 10 bin kadına ücretsiz muayene

Aldatmanın 30 Gerçeği