in

Aslında Bir Dahi Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret

Kısa bir süre önce bilim adamları tüm dahilerde olan bazı ortak özellikler keşfettiler. Özellik derken dağınık saçlar, garip bakan gözler veya ilginç kıyafetlerden bahsetmiyoruz. Söz konusu sahip oldukları alışkanlıklar ve davranış şekilleri. kendinize biraz daha yakından bakın, belki siz de bir dahisinizdir!

10. Gece Çalışması

Eğer gece geç saatlere kadar uyanık kalıp ertesi sabah da öğlene kadar uyuyanlardan sanız, dahilik sıralamasında bir adım öndesiniz demektir. Dahilerin büyük çoğunluğu sabah insanı değildir, Belki de bu yüzden bir çoğunun uyku düzeni problemi vardır. Sabah uyuduğunuz da akşam ne yapacaksınız? Tabii ki uyanık kalıp yeni fikirler üreteceksiniz!

9. Espiri Yeteneği

İnsanların çekicilik anlayışı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, soyut düşünme ve sözel zekası yüksek kişiler aynı zaman da iyi espiri yapabilenlerdir.

Espiri yapmaktan çekinmeyin, ve eğer şakanız yeteri kadar komikse insanlar sizin dahi olduğunuzu düşünecektir… Yani büyük ihtimalle bilemeyiz

8. Garip Hobiler

Garip bir hobiye sahip olmak, dahiliğin başka belirtisidir. Para biriktirmek yerine garip desenli peçeteler, ya da kokulu silgiler biriktiriyor sanız, dahi olma ihtimaliniz yüksektir.

Bilim adamlarına göre, dahilerin koleksiyon yapma nedeni, çok fazla çalışan beyinlerinin ancak bu şekilde rahatlayabilmesidir.

7. Tembellik

Bunu herkes sever, hatta şu an dahilerden mi bahsediyoruz? İnanması güç ama bilim adamları zeki insanların tembel olduğunu söylüyor.

Bilimsel bir araştırmaya göre çok fazla düşünce ve beyin aktivitesi fiziksel yorgunluk ve uyuşukluğa sebep oluyor. İşte bu yüzden bazen etrafta boş boş dolanıp hiç bir şey yapmamanızın geçerli bir nedeni var.

6. Sese Duyarlılık

Dahiler , insanların yemek yerken çıkarttıkları seslerden rahatsızlık duyarlar. Ağzı açarak yemek yemek, şapırdatmak, höpürdetmek bir çok insan için itici gelebilir ama eğer böyle durumlarla karşılaştığınızda sinirden deliye dönüyorsanız, bir dahi siniz demektir.

Bir çok farklı araştırmaya göre, zeki insanlar seslere çok duyarlı oluyorlar ve bu onları diğer insanlardan çok daha fazla rahatsız ediyor.

5. Yoğun Seyahet Etme İsteği

Evet, bu da dahiliğin başka bir işareti. Dahiler sürekli evde oturmaya katlanamazlar ve sürekli yeni yerler gezip görmek isterler.

Seyahat etmek, beynimizin ihtiyacı olan besini sağlar. Bu şekil de beyin yeni anılara ve farklı tecrübelere olan açlığını giderme şansı bulur.

4. Alkole Düşkünlük

Başka bir kötü alışkanlık daha, ancak maalesef bir çok dahi alkol ve uyuşturucu bağımlılığından muzdarip olmuştur.

Büyük Fransız Filizof Jean Paul Sartre günde 2 paket sigara ve çok miktarda pipo içerdi. Yanında en az 1 litre viski ve votka bitirdi. Bu yüzden, sırf dahilik adına bu alışkanlığı pek abartmaya gerek yok.

3. Karalama

Son yapılan çalışmalara göre, karalama yapmak, dahi beyinlerin kendini ifade etmelerinin başka bir şekli. IQ seviyesi yüksek insanlar bunu sıkça yapıyorlar.

Yani bir daha ki sefere elinize kalem alıp rastgele bir şeyler çizmeye başladığınız da beyninizin dahice bir şeyler üzerinde çalıştığını anlayabilirsiniz.

2. Uyumadan Önce Düşüncelere Dalmak

Uyumadan önce olaylar hakkında düşünüp kafanızdan farklı sonuçlara götüren senaryolar mı çiziyorsunuz? ve bu senaryolar her seferin de olumsuz mu sonuçlanıyor? bu sizin kötümser değil aksine dahi olduğunuzu gösterir.

Neşeli ve umursamaz insanlar bu konular hakkında endişelenmezler çünkü negatif düşünceler beynin anlık ve yoğun aktivitelerini sonucunda oluşur.

1. Dağınıklık

Bu davranış hayatınızın her alanında ortaya çıkar, eviniz, kıyafetleriniz, saçlarınız hep dağılmış haldedir. Dahi insanların çalışma ortamları adeta bir çöplüğe benzer. Dış görünüşlerine özen göstermez, dağılmış saçlar ile sokağa çıkmaktan çekinmezler. Çünkü zihinlerini meşgul eden çok daha önemli şeyler vardır.

Liseye zar zor ulaşmıştı.

Liseye zar zor ulaşmıştı.

Çocuğum yapamıyor, başaramıyor demeden önce mutlaka okuyun !

Çocuğum yapamıyor, başaramıyor demeden önce mutlaka okuyun !