in

Benzin’e indirim! 20 Temmuz güncel akaryakıt fiyatları ile motorin, LPG ve benzin fiyatları!

Güncel akaryakıt fiyatları ile LPG, motorin ve benzin fiyatlarında son durum, milyonlarca araç sahibinin gündeminde yer alıyor. Brent petrol piyasalarında gözlemlenen düşüş akaryakıt indirimi haberini de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz hafta Fed’in yüksek oranlı faiz artışı yapacağı beklentisi ile rent petol fiyatı 96 dolara kadar gerilerken benzin fiyatlarına indirim yapıldı. İşte, İzmir, Ankara, İstanbul’da güncel motorin, LPG ve benzin fiyatları…

Benzin fiyatlarına uygulanan indirimin ardından güncel akaryakıt fiyatları araştırmaları hız kazandı. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle brent petrol piyasaları dalgalı bir seyir izlerken akaryakıt indirimi ve zammı haberleri gelmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası Fed’in yüksek oranlı faiz artışı yapacağı beklentisiyle geçen hafta Brent petrol fiyatı 96 dolara kadar gerilerken benzin fiyatlarına da indirim uygulandı. İşte, Güncel akaryakıt fiyatları ile LPG, motorin ve benzin fiyatları son dakika gelişmeleri…

PETROLDE DÜŞÜŞ YÜZDE 5’İ AŞTI!

Petrol fiyatları, küresel resesyon beklentilerinin güçlenmesiyle talebin azalacağına yönelik endişelerle düşeş geçti. Ham petrol fiyatı 11 Mayıs gününden itibaren ilk kez 100 doların altına düştü.

Dünya genelinde görülen yükselen enflasyon ve resesyon endişeleri küresel piyasalarda fiyatlanmaya başladı. ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 2,80 seviyelerine gerilerken ons altın ve borsalarda yüzde 3’e varan düşüşler var. Dolar endeksi ise 106 puanı aşarak 20 yılın zirvesine çıktı. Enerji belirsizliği yaşayan Avrupa’da, Norveç’te gaz endüstri çalışanlarının grevinin de etkisiyle Euro/dolar çaprazı 1,02’li seviyelere indi. Resesyon endişelerin enerjiye olan talebi düşüreceği beklentisiyle petrolde günlük düşüş yüzde 5’i aştı.

BENZİNE İNDİRİM!

Brent petrol fiyatı 96 dolara gerileyerek Rusya-Ukrayna savaşından önceki seviyesini dönerken benzin fiyatlarına 96 kuruş indirim uygulandı.

AKARYAKIT İNDİRİMİ SONRASI GÜNCEL BENZİN FİYATLARI NE OLDU?

Akaryakıt indirimi ile birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul’da yaklaşık olarak 23,66 TL’den 22,70 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 23,78 TL’den 22,82 TL’ye düştü.

LPG FİYATLARINA ZAM UYGULANMIŞTI!

Piyasalardeki düşüşle beraber benzine indirim gelirken LPG fiyatlarına ise zam geldi. 14 Temuz’dan itibaren geçerli olmak üzere LPG fiyatlarına 30 kuruş zam yapıldı.

MOTORİN FİYATLARINA ÖNCE İNDİRİM SONRA ZAM YAPILMIŞTI!

Motorin (mazot) grubuna 8 Temmuz Cuma günü geçerli olmak üzere 2 lira 10 kuruş indirim geldi. Bu indirim ile beraber motorin litre fiyatı 25 lira’nın altına geriledi.

9 Temmuz Cumartesi günü itibariyle motorin fiyatına 81 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt zammının ardından motorin fiytları yeniden 25 liranın üzerine çıktı.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 20 TEMMUZ 2022

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 22,69

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 25,40 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,79 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 22,68 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 25,43 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,03 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 22,80 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 25,56 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11.05 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 22,82 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 25,50 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL

Daha neler göreceğiz! Annesinin yaptığı bez adamla evlendi, sonrası daha da ilginç

Uyurken Salyası Akanlar Dikkat! Hemen Bu Yazıyı Okuyun