in

Bir zamanlar köyün en güzel kızıymış, Şengül teyzem

Sapsarı upuzun saçları varmış, biraz boydan kısa , boncuk mavi gozleri de cabası. Diyor ki hayatımın en akılsız hareketiydi, sırf eli yüzü düzgün diye başka bir köyün en zengin herifine kuma gitmem.

Sandım ki bana aşık o yüzden ister beni. Yaşım küçük ne bileyim. Sevgiyi , aşkı bilemek ki biz. Gelip isteyince seviyor sandık. Hayatım boyunca hiç yemek yapmadım yada hanimlik. Koyun güttüm. Irgatlık yaptım. Odun kırdım. Yün yudum. Çatı onardım. Eşek gibi çalıştım afedersin kuzum.

Er gişi kısmısının yapacağı her tür iş yıkıldı başıma. Ses etmedim. Ses etmek kız kısmına yakışık almazıdı. Severdim erimi. Nikahlı eşinin erkek çocuğu olmuyormuş. Beni ondan almışlar. Aklım yok, cahilim, bilmem öyle para pul, okuma yazma. İslerine geldim pek bir tabi. Kullandılar beni, kullandırttım kendimi her manada. Çok şükür bir erkek evlat sahibi ettim erimi. Böylelikle orada yaşamaya layık görüldüm. Hoş hiç mutlu olmadım.

Sandim ki verdiğim erkek evlat benim kurtuluşum olacaktı. Umduğum , olmadı. Beni biyolojik olarak kullanıp, bedenimi hor gördüler. Duygularımı hiçe sayıp, insanlığımı aldılar. Belki de o yüzden bende para karşılığı insanlara eder biçiyorum ya da belki de o yüzden kimseye sırtımı donemiyorum, güvenemiyorum. Kuma gittiğim evde hep kuma kaldım. Hiç ev sahibi olamadım. Oğlum bile bana ” anne ” demedi. Dedirtmediler. Çok dayaklar yedim, nikahlı eş tarafından.

Oğlumu da bana düşman bellettiler. En sonunda günün birinde beni dövüp ” sen benim annem değilsin de “, dedi. Ne zor şeymiş okumamak. Bir kimliğim bile yok. Kaç yaşında olduğunu bile bilememek ne zor. Geçen senden iyi olmasın bir memur geldi mıhtarlan beraber bana kimlik çıkarmaya. Yardım edecekmiş devlet bana. Ağzımı açıp baktılar , at gibi .

Yazdılar bir kağıda 54 yaşında diye. Ben 54 değilim kızım. Ben çok yorgunum. Çok bitkinim. Bunca acıyı hisseden biri bu kadar genç olabilir mi ? Yaşım bile bana ait değil. Hayvandan bozma bir yaş. Umutlarım, hayallerim, herseyim elimden alındı. Ben çok güzeldim kızım, saçlarım altın sarisiydi. Gözlerim , gözlerimi biliyorsun işte boncuk mavi . Çok çektim annem, çok çektim yavruuum. Nereden başlasam , bilmem

Bir Erkeğin Sadece Sevdiği Kadına Yaptığı 8 Şey

Bir Karı-Kocanın Aynı Gün Günlüğe Yazdıkları.. !!!