in

Boy uzatma hareketleri – Nasıl uzun boylu olurum?

Uzun boya sahip olmak insanlar arasında genelde bir şans olarak görülmektedir.İnsan boyu ergenlik döneminde büyük bir gelişme gösterir ve bayanlarda 18 erkeklerde ise 20-21 yaşlarında boy uzama faaliyetleri durmaya yakın seviyeye gelir.Peki biz belirli bir yaşa gelmişsek ve hala boyumuzun kısaysa boy uzatmak için yapabileceğimiz birşeyler yok mudur? Tabi ki var.Sizinle birazdan paylaşacağım boy uzatma hareketleri sayesinde boyunuzu 3-4 cm uzatmanız mümkün.Bu boy uzatma hareketlerini uygularken düzenli olarak beslenmeye ve uyku düzeninize dikkat etmenizi kesinlikle öneriyorum.8 saatten aşağı uyumayın ve büyüme hormonunun salgılandığı gece 11-5  saatleri arasında mutlaka uykuda olun.

Boy uzatma hareketleri

İlk hareketimiz yılan hareketi ellerimiz yanlarda açık ayaklarımız parmaklarımızın ucunda,belimi düz ve kafamız yukarıda bu hareketi gerçekleştirirken ise belimizi yukarıya doğru büküyoruz ve çenemizi göğsümüze değirmeye çalışıyoruz.

İkinci hareketimizi herhangi bir spor dalıyla uğraşmış olanlar hatırlayacaklardır bacak esneme hareketi diyebiliriz.Dizlerimiz düz bir şekilde parmak uçlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.Hareketi gerçekleştirirken omurganızın şekildeki gibi durmasına dikkat edin.Bu hareketi 8-10 saniye arası gerçekleştirin.


Üçüncü hareketimiz köprü hareketi.Ayaklarımız kıvrık bir biçimde sırtüstü uzanıyoruz.Ellerimizle ayak bileklerimizi tutuyoruz.Daha sonra belimizi yukarıya doğru kaldırıp indiriyoruz.

Boy uzatma hareketlerinden dördüncü yay hareketi.Yay hareketinde belimiz kıvrılmayacak şekilde kafamızı dizimize doğru esnetiyoruz bu esnada ellerimiz belimizde olacak.

Beşinci hareketimiz gayet basit.Başlangıçta ellerimizin ikisinide yukarıya doğru kaldırıyoruz daha sonra parmak uçlarımıza dokunacak şekilde öne doğru eğiliyoruz.Her tekrarda 2-3 saniye arası parmak uçlarımızda bekleyelim.

 

Boy uzatma hareketlerinden altıncı ve sonuncusunun adı hava germe hareketi.Vücudumuz düz bir biçimde dizlerimizin üzerine çöküyoruz ellerimiz kalçamızın arkasında duruyor.Çenemizi öncelikle göğüsümüze doğru yaklaştırıyoruz devamında ise sırtımıza doğru götürüyoruz.

Boy uzatma egzersizleri yapmadan boyumu nasıl uzatabilirim diye düşünüyorsanız sizin için faydalı olabilecek birkaç tane boy uzatma yolları paylaşalım.

Boy uzatma formülü nedir?

İnsanların boyunu maksimum seviyede uzatması için dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.Öncelikli olarak düzenli beslenme.Küçük yaşlarda boy uzamasını arttırmak için düzenli vitamin alımına dikkat etmeniz gerekmektedir.Boy uzamasında ve kemik gelişiminde özellikle kalsiyum ve demirin düzenli bir biçimde vücuda alınması çok önemlidir.Öncelikli olarak süt,peynir,fıstık,ceviz,kuru baklagiller yüksek miktarda kalsiyum bulundurur.Boy uzatmak için beslenmenin yanında boy uzamasına destek olan en önemli faktör spordur.Özellikle yüzme veya basketbol gibi branşlarla ilgileniyorsanız sahip olacağınız boyun genellikle 5-7 cm yukarısına sahip olursunuz.Ayrıca düz bir bara asılı kalmak hem vücudunuzdaki kaslara işlevlik katar hem de önemli boy uzatma hareketleri arasındadır.Her tekrarda yaklaşık 10-15 saniye asılı kalarak boyunuzu uzatabilirsiniz.Gün içersinde yaklaşık 10 defa asılı kalarak haftada yarım saat asılı kalırsanız boy uzamasına maksimum derecede katkı sağlayacaktır.

Boy uzamasına engel olan besinler nelerdir?

Boy uzatma için kullanılmaması özellikle tavsiye ettiğim besinler arasında tuz,şeker,kafein içerikli besinler yer almaktadır.Ayrıca piyasada reklamlarına sıkça rastladığımız boy uzatma haplarından uzak durmanızı öneririm.

Kaynak:https://www.vucutgelistirmeci.net/boy-uzatma-hareketleri/

Yüksek zekaya sahip kişilerin 10 iyi ve kötü özelliği

Yüksek zekaya sahip kişilerin 10 iyi ve kötü özelliği

En sık görülen psikolojik hastalıklar