in

Bu çay kansızlığa derman oluyor!

Antik Çağdan günümüze miras olarak kalan Gotu Kola çayı kansızlık başta olmak üzere birçok hastalığa şifa oluyor. Antik Çağda özellikle zihinsel gelişimi arttırmak için kullanılan Gotu Kola çayı şimdilerde kansızlık problemine olan dermanıyla biliniyor. Peki, Gotu Kola çayı nasıl kullanılır? Gotu Kola çayının faydaları nelerdir? İşte ayrıntılar..

HAFIZAYI GÜÇLENDİRİYOR

Kullanılmaya başladığı dönemden beri hafızayı güçlendirmesi ve algıyı açması özelliği ile biliniyor. Sakinleştirici etkisi de olan gotu kola uzun dönemlerden itibaren kullanılıyor.

KANSIZLIĞA İYİ GELİYOR

Antikoksidan kaynağı olduğu için, iltihapları önler ve hızlı iyileştiriyor. Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Ülser, Kansızlık, Bronşit gibi hastalıklara da iyi geliyor. Gotu kola gibi bitkileri kullanmadan önce uzmanınıza danışmayı ihmal etmeyin.

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİYOR

Gotu kola bitkisi cildin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlıyor. Çatlakları gideriyor ve cilde esneklik katıyor. Canlı bir görünüm yaratıyor.

SAÇ VE TIRNAKLARI GÜÇLENDİRİYOR

Saç derisini besleyerek saçların daha hızlı uzamasını ve daha canlı gözükmesini sağlıyor. Tırnakları besleyerek kırılmamasını sağlıyor.

SELÜLİTLERİ AZALTIR

Gotu kola selülitleri azaltmada etkilidir. Cildin güçlenmesine yardımcı olduğu için selülit görünümünü azaltmak için kullanılır.

VARİSLERE İYİ GELİYOR

Varis oluşumuna sebebiyet veren problemli damarları iyileştiriyor. Kan akışını hızlandırıyor. Şişkinliklere iyi geliyor.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/saglik/2019/10/14/bu-cay-kansizliga-derman-oluyor?paging=6

Severek tükettiğimiz bu besinin hormonları bozduğu kanıtlandı! İşte hormonları bozan tehlikeli besinler

Beyin Kanamasının 16 Belirtisine Dikkat!

Beyin Kanamasının 16 Belirtisine Dikkat!