in

Bu işaretleri taşıyorsanız hissettiğiniz sevgi değil

İşte yaşadığınız ilişkinin zararlı bir bağımlılık mı yoksa bir sevgi mi olduğunu gösteren işaretler.

Duygusal olarak bağımlı insanlar, partnerlerini merkeze yerleştirir ve bütün yaşamlarını da onların etrafına inşa ederler. Erkek / kız arkadaşlarını tamamen kontrol etmeye çalışırlar, olası olumsuz bir durumda da mağdur rolünü oynarlar. Psikoterapistler, gerçek aşk ve duygusal bağımlılığın birbirinden çok farklı olduğunu ve tarafların bunları ayırt etmesi gerektiğini söylüyor. İşte yaşadığınız ilişkinin zararlı bir bağımlılık mı yoksa bir sevgi mi olduğunu gösteren işaretler.

Hemen hayatınızın aşkı olduğunu düşündünüz

Bazı insanlar çok kısa zamanda karşılaştıkları kişiye olması gerekenden daha fazla sevgi gösterirler. Onlara göre hayatlarındaki kişi ‘Şimdiye kadar karşılaştıkları en mükemmel’ insandır. Oysa çoğu zaman bunun böyle olmadığı ortaya çıkıyor. Sizi heyecanlandıran birini bulduysanız, nasıl hissettiğinizi anlamak için biraz bekleyin. Hatta bir süre uzak kalarak düşünün.

Onu memnun etmek için arkadaşlarınızı ihmal ettiniz

Bir ilişki girdiğinizde arkadaşlarınızı ihmal etmeyin. Tek bir kişiye odaklanmak, tanımayı zorlaştırabilir. Arkadaşlar çoğunlukla sizin görmediğiniz şeyleri görüp, fark edebilirler. Bu nedenle parterinizi arkadaşlarınızla tanıştırın. Eğer partneriniz arkadaşlarınız veya akrabalarınızla tanışmak istemiyorsa bu ilişkide ciddi olmadığının bir işaretidir.

Hobilerinizi unuttunuz

Favori aktivitelerinizi ve hobilerinizi unutmayın. Yeni bir insan hayatınızı daha ilginç hale getirmeli ve yaşamınıza eklenmelidir. Sizi var olan yaşamınızdan koparmamalıdır. Bu nedenle partnerinizi evrenin merkezine yerleştirmeyin.

Sinyalleri göz ardı ediyorsunuz

Eşinizin davranışlarıyla ilgili bir şey size rahatsız ediyorsa, sorunu hemen çözmek için tereddüt etmeyin. Partnerinizin kendi başına değişeceğini ummayın. Partnerinizin çocukluk çağı travmaları, işteki durumu veya ailesinde yaşadığı sorunlar nedeniyle size karşı olan eylemlerini haklı çıkarmayın. Sürekli olarak ilişkideki kurban rolünü oynuyorsanız nedenini sorgulayın. .

Kayıtsız şartsız güvenirsiniz

Eğer daha önce yapmayacağınız şeyleri yapmaya başladıysanız partneriniz sizi etkisi altına almış demektir. Düşünceleriniz ve inançlarınız parterinizle birlikte değişiyorsa kendinizi kaybediyorsunuz demektir. Eşinizin gölgesi olmak bir süre sonra size karşı ilgisini kaybetmesi anlamına gelir.

En küçük şeyi kıskanırsınız

Geçmişte yaşanan talihsiz deneyimler, korku ya da yalnızlık şimdiki zamanınızı etkilememelidir. Ortada kıskançlık yapacak gerçek bir neden var mı yoksa sadece hayal gücünüzde mi? Kimse sürekli güvensizliğe dayanamaz.

Sürekli yan yana olmak istersiniz

Tüm zamanınızı partnerinizle geçirmek yaygın bir istektir. Ama ayrılan zamanın da değerli olduğu gerçeğini kabul etmek gerekir. Eğer bir ilişkiyi sıkboğaz etmek istemiyorsanız, eşinizle aranızda sağlıklı bir alan bırakın.. Kendi sorumluluklarınıza ve sizi mutlu eden şeylere odaklanın ve bu eşinizin size daha fazla ilgi göstermesini sağlayacaktır.

Her davranışı olumlarsınız

Aşık olduğumuzda, eşimiz veya sevgilimize karşı kör olma eğiliminde bulunuruz. Ancak davranışlara tarafsız olarak dikkat etmek gereklidir. Bu durumlar size ilişkinin sinyallerini verecektir. Eğer partneriniz ilk randevunuzda size karşı nazik ve dikkatli davranıyor, aniden garsona bağırmaya başlıyorsa, bu bir uyarı demektir.

Hayır diyemezsiniz

Partnerinizin sunduğu her şeyi her zaman kabul etmek zorunda değilsiniz. İlginizi çekmeyecek davetleri, programınıza uymayan etkinlikleri veya uygunsuz olduğunu düşündüğünüz istekleri reddetmekten çekinmeyin. Bir başkasını memnun etmek için kendinizi kaybetmeyin.

Kaynak:KadınveKadın

What do you think?

100 milisaniyede aşkın işaretleri

Kadınların erkeklerden beklediği 9 beklenti

Kadınların erkeklerden beklediği 9 beklenti