in

Canlı Yayında İntihar Eden TikTok Fenomeni Kim?

 

TikTok fenomeni canlı yayın sırasında yaşamına son verdi!

 

Bir süredir depresyonla mücadele ettiği iddia edilen 25 yaşındaki sosyal medya fenomeni Luo Xiaomao Maozi, yaptığı canlı yayın sırasında takipçilerinin gözleri önünde yaşamına son verdi.

 

25 yaşındaki Luo Xiaomao Maozi, TikTok’un Çin versiyonu olan Douyin’de yaptığı canlı yayın sırasında intihar etti.

 

Son dönemlerde sosyal medya hesabında yayınladığı videolarda depresyondan söz eden, bazı sosyal medya kullanıcılarını da intihar etmesi için teşvik ettiği ettiği iddia edilen fenomen, takipçilerinin gözü önünde yaşamına son verdi.

 

Yaptığı canlı yayın sırasında böcek ilacı içen 25 yaşındaki fenomen, olay sonrasında hastaneye kaldırıldı. Sosyal medyada Luo Xiao Mao Mao Zi adını kullanan influencer, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

 

Fenomenin cesedi, ekim ayında doğduğu Shandong eyaletinin kırsal kesiminde yakıldı. Ancak bu hafta Luo Xiaomao Maozi’nin küllerinin, krematoryum çalışanları tarafından çalındığı ortaya çıktı.

 

Dünya basınında çıkan haberlerde, fenomenin küllerinin ‘hayalet düğün’ için çalındığı aktarıldı.

Hayalet düğün, Çin’in kırsal bölgelerinde uygulanan bir ritüel olarak biliniyor.

 

Bu ritüel, ölen taraflardan birinin veya her ikisinin, öbür dünyada ölülere barış getireceğine inanılan eski bir gelenekte bir törenle evlenmesini içeriyor.

 

Beijing News, krematoryumda çalışan üç adamın külleri bir aileye satmaya çalıştıktan sonra gözaltına alındığını bildirdi. Gazete, haberinde küllerin değerinin 140 bin lira değerinde olabileceğini aktardı.

 

Pekin polisi, olayla ilgili soruşturma başlattı. Hayalet düğün ritüelinde, çocukları bekar ölen ailelerin, bekar bireylerin cesetlerini satın aldığı ya da sattığı biliniyor.

 

Yaklaşık 3 bin yıldır uygulanan geleneğe inananlar, evlenmemiş ölülerin ahirette yalnız olmamalarını sağladığını söylüyor. Düğün ‘töreni’ tipik olarak gelin ve damadın cenazesini ve konuklara verilen bir ziyafeti içeriyor.

 

Luo Xiaomao Maozi, 2017 yılında YouTube için çektiği videolarla kariyerine adım atmıştı. Kısa sürede sadece Çin’de değil, tüm dünyada tanınmaya başladı.

 

 

 

 

“Felaket Olacak” 2 Uzmandan Kritik Altın Fiyatı Tahminleri!

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar Olacak? İşte TOGG CEO’sundan Açıklama…