in

Erkekler bu soruların cevaplarını merak ediyor! İşte merak edilen 11 soru ve cevapları

Birçok erkek kadınların yaptığı bazı davranışların anlamını anlamakta zorlanıyor. Örneğin kadınların tuvalete neden grup halinde gittiği çantalarında neler taşıdıkları merak konusu. Çoğu erkeğin sormaya cesaret edemediği ancak cevaplarını bilmeye istekli oldukları soruların cevaplarını toplamaya karar verdik. “Kadın davranışlarını” birlikte çözelim.

Erkekler bu soruların cevaplarını merak ediyor! İşte merak edilen 11 soru ve cevapları
Erkekler bu soruların cevaplarını merak ediyor! İşte merak edilen 11 soru ve cevapları

Kadın erkek ilişkileri yüzyıllardır araştırılmış ve erkeklerin kadınları neden anlamadığı üzerinde çok durulmuştur. Aslında birçok kadının davranışları oldukça açık ama, çoğu erkek kadınların yaptığı bazı şeyleri anlamakta zorluk çekiyor.

NELERİ ANLAMIYORLAR?

Banyoda neden uzun durduklarını makyaja neden çok vakit ayırdıklarını, regl dönemlerinde neden bu kadar sinirli ya da ‘ben iyiyim’ ifadesinin ne olduğunu anlayamıyorlar.

En çok merak edilen soruları cevaplarıyla beraber bir araya getirdik.

KADINLAR MAKYAJ YAPMAK İÇİN NEDEN BU KADAR ZAMAN HARCIYORLAR?

Erkekler kadınların cilt bakımlarında üç ana aşama olduğunu bilmeyebilir: temizlik, peeling ve nemlendirme. Her adım zaman ve emek ister çünkü kadınlar güzellik rutinlerini aceleyle yapamazlar. Sadece cilt bakım rutini bittikten sonra kadınlar makyaj yapmaya başlayabilir. Bu yüzden, banyoda yaklaşık 30 dakika geçirdikten sonra, bir kadın yüzüne minimum miktarda makyaj yaparak da doğal görünebiliyor.

VEYA TAMAMEN FARKLI BİRİ GİBİ GÖRÜNMEK Mİ?

Kremler, serumlar, losyonlar, pırıltılar, vurgulayıcılar, maskara, astarlar, pudra ve daha pek çok şişe bir kadının banyosundaki boş alanın her yerini doldurur. Ve evet, kadınlar hepsini kullanmaya bayılır. Makyaj endüstrisi, neredeyse her ay yeni bir ürün oluşturuyor ve görünüşümüzü çarpıcı şekilde değiştireceğini iddia ediyor. Bu yüzden, kadınlar deneyleri sever ve iltifatları sevdikleri kadar görünüşlerinde de değişiklik isterler. Bir kadını çok fazla makyaj yapmaktan suçlamayın çünkü yeni bir görünüm deniyor.

KADINLAR KUCAKLAŞMAYI NEDEN SEVİYOR?

Bütün kadınlar kucaklaşmayı sever ve bu kuralın istisnası yoktur. Ancak, açıklama oldukça basit: sarılmak kadınlara güven hissi veriyor. Sarılma konforu, desteği ve kişisel alanı paylaşma arzusunu ifade eder. Ayrıca, sarılma, bağlanma ve diğer olumlu hislerle ilişkili bir hormon olan oksitosin üretimini artırabilir. Öyleyse, nerede olursanız olun daha çok sarılın!

KADINLAR TUVALETE NEDEN GRUP HALİNDE GİDİYOR?

Bu soruyu birçok erkek merak ediyor. Aslında bunu olgun kadınlar pek yapmıyor ancak genç kızlar bayılıyor. Makyajlarını tazelemek, başka biri hakkında konuşmak onlara cazip gelebilir.

KADINLAR REGL DÖNEMLERİNDE NEDEN SİNİRLİ OLUR?

Herkeste aynı etki olmaz ama çoğu kadının hayatını menstrüel kramplar kabusa çevirebilir. 7 gün boyunca alt bağırsaklarda hareketlilik, ruh hali dalgalanmaları dayanılmaz derecede acı veren kramplar ve ağrıyı hafifletmek için rahat bir pozisyon bulamama… Kim sakin kalabilir ki?

ÇANTALARINDA NE TAŞIYORLAR?

Her şey! Demek istediğimiz, gün içinde işe yarayabilecek her küçük şey. Ve hayır, anahtarlarını bulmak sonsuza dek sürmez, çünkü el çantası kaosunda bir mantık var. Herhangi bir kadına sorun, o size bir cüzdan, bir çift güneş gözlüğü, bir kalem, bir defter, birkaç ruj veya dudak balsamı, önemli belgeler, kompakt bir toz, kütikül yağı ve el kremi ve diğer birçok şey olduğunu söyleyecektir. Çantalarla ilgili sıkça sorulan bir başka soru da “Kadınlar neden bu kadar çok kişiye ihtiyaç duyuyorlar?” Kolay! Sahip oldukları her kıyafeti eşleştirmek için. Aynı cevap birçok çift ayakkabı için de geçerlidir.

KADINLAR DUŞTA NEDEN BU KADAR ÇOK ZAMAN HARCIYOR?

Saçınıza ve vücudunuza özen göstermek, makyaj yapmak kadar önemlidir. Ve evet, kadınlar gerçekten bunun çok zaman harcıyorlar. Mesele hem temiz olmak hem de dinlenmek. Ayrıca, uzun saçlı kadınlar şampuan, saç kremi, saç maskesi ve yağ gibi parlak görünmelerini sağlamak için çeşitli ürünler kullanırlar. Hepsi zaman gerektirir.

‘BEN İYİYİM’ GERÇEKTEN NE ANLAMA GELİYOR?

Bir erkeğin ilk etapta bir kadının cevabı hakkında şüpheleri varsa, o zaman bir şeylerin yanlış olduğunu bilir. Erkekler için küçük bir ipucu: ses tonuna dikkat edin! Bazı kadınlar cevap olarak “iyiyim” ifadesini kullandıklarında koruyucu bir mekanizmayı harekete geçirdiklerini söylüyorlar. Diğerleri ise, bir insanın bir şeylerin yanlış olduğunu bilmesini ve sorunu düzeltmeye çağırmak için kulllandıkları bir yol olduğunu söylüyor.

ERKEKLER KADININ VÜCUDUNDAKİ HEYECAN VERİCİ NOKTALARI TANIYOR MU?

Bu sorunun cevabı ilişkinize ve siz ve eşiniz arasındaki yakınlığa bağlıdır. Ama evet, erkekler sadece birkaç önemli olanı tanır. Bununla birlikte, çoğu kadın ana heyecan verici noktalarını bilir ve onları güvendikleri bir erkekle paylaşma olasılığı yüksektir. Öte yandan, birlikte onları ararsanız, tüm süreç daha keyifli olabilir. Bu soruyu sormaktan korkma çünkü kadınına çok fazla olumlu duygu getirebilir.

EMZİRMEK NASIL BİR DUYGU?

Başlangçta meme uçları ve göğüsler oldukça hassas olabilir. Ancak sonrasında gerçekleşen şey kocaman bir rahatlama hissi.

TUVALETE OTURMAK KADINLARI NEDEN BU KADAR RAHATSIZ EDİYOR?

Soru garip gelebilir ama birlikte yaşayan 2 kişi arasında kavgaya neden olduğu bir gerçek. Erkekler kadınların neden klozete oturmak istemediklerini çözemiyor. Çünkü soğuk ve ıslak tuvalet yüzeyine oturmak kadınlara kabus gibi geliyor. Ayrıca erkeklerin pis bırakması da kadınları rahatsız ediyor. Bu konuyla ilgili birbirimizin anatomisine saygı duyalım.

Alzheimer Belirtileri Bu 10 İşarette Saklı

Alzheimer Belirtileri Bu 10 İşarette Saklı

7 Adımda Mutlu ve Sosyal Çocuk Yetiştirin