in

Korona virüsünün akciğerde bıraktığı hasar için şifalı bitkisel tarif

Korona virüsünün akciğerde bıraktığı hasar için şifalı bitkisel tarif
Korona virüsünün akciğerde bıraktığı hasar için şifalı bitkisel tarif

Korona virüsünün konusu hakkında defalarca konuşulan,tüm dünyanın en önemli konusuyken ülkemizde ise son dönemde çok ciddi anlamda kayıplar verdiren bir problemdir.

Herkesin artık fazlasıyla hakkında bilgi sahibi olduğu korona virüsü geçirildiği esnada eklem ağrıları,yüksek ateş,öksürük,tat ve koku kaybı gibi vücutta bir takım etkiler oluşturuyorken,daha da can sıkıcı olan durum kalıcı etkiler bırakması olmaktadır .

Bunlar genel olarak;

KORONA VİRÜSÜNÜN VÜCUTTA BIRAKTIĞI KALICI ETKİLER

►Solunum problemleri ve halsizlik şikayetleri

Covit-19 virüsünün yapılan çalışmalar neticesinde en çok kanlanmanın olduğu organ ve bölümleri tuttuğu bilinmektedir.Bunların başında ise akciğerlere yerleşip burada yayılması gelmektedir.Burada bir zatürre hastalığı oluşturmaktadır.Ve bütün bunların neticesinde akciğerlerde kalıcı olarak yapısal bozulmalar ,tıbbi adıyla ise fibrozis durumu oluşmaktadır.

►Kalp fonksiyonlarının kalıcı olarak bozulması

Kalpte bulunan 3 ana kas dokusundan biri olan miyokard dokusunda virüsün yerleşmesi sonucu bazı kalıcı hasarlar bırakarak kalbin çalışma fonksiyonlarını bozabilmektedir.

►Beyinde kalıcı olarak beyin tutulumu denilen durumun ortaya çıkması

Solunum yolu ile alınan virüsün beyinde yerleşmesi sonucu beyin tutulumu denilen baş ağrısı,baş dönmesi ve algı bozuklukları ile seyreden hastalığa kalıcı olarak sebep olabilmektedir.

AKCİĞERDEKİ HASARI TEMİZLEMEK VE AKCİĞER DETOKSU İÇİN BİTKİSEL KARIŞIM TARİFİ

Bu tarif uzman aktar Bülent Ertunç hocamıza aittir.Korona virüsü sonrasında akciğerlerde oluşabilecek hasarı önlemek ve astım,bronşit,koah gibi solunum sistemi hastalıklarında da akciğeri temizleyici detoks etkisi gösteren şifalı bitkisel kürlerden oluşmaktadır.İçerisine eklenen her bir malzeme solunum sistemi ve akciğer hastalıkları üzerinde şifalı etkilere sahip,bronşları açıcı özellikte ve balgam söktürücüdür.Tarifi kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi,bir aktarda da hazırlatabilirsiniz.

Boş bir kavanozun içine;

► 300 gr kadar andız pekmezi

►300 gr kadar keçiboynuzu (harnup pekmezi)

►1 yemek kaşığı toz halde damla sakızı

►1 yemek kaşığı toz propolis

►1 yemek kaşığı toz zerdeçal

►1 yemek kaşığı toz zencefil

►1 yemek kaşığı toz kebabiye

►1 yemek kaşığı öğütülmüş turp tohumu

►1 yemek kaşığı öğütülmüş havlıcan

►1 yemek kaşığı öğütülmüş çörek otu

BÜTÜN MALZEMELER BOŞ KAVANOZ İÇİNDE TAHTA KAŞIK YADA SPATULA YARDIMI İLE UZUN SÜRE HOMOJEN OLANA KADAR KARIŞTIRILIR.SABAHLARI VE AKŞAMLARI 1 YEMEK KAŞIĞI TÜKETİLMELİDİR.ODA SICAKLIĞINDA GÖLGE YERDE MUHAFAZA EDİLMELİDİR.

Burun Tıkanıklığı, Sinüzit ve Tedavileri !!

BALIN BİLİNMEYEN 10 FAYDASI !!