in , , ,

Limonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları ve Kullanımı

Limonun heLimonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları ve Kullanımım suyundan hem de posasından yararlanabilirsiniz. Bakın bakalım aklınıza gelmeyecek ne gibi durumlar için limon kullanılabiliyor!
Limonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları ve Kullanımı

Limonun hem suyundan hem de posasından yararlanabilirsiniz. Bakın bakalım aklınıza gelmeyecek ne gibi durumlar için limon kullanılabiliyor!

Tırnaklar

Limon, sıcak su ve sirkeden bir karışım oluşturun. Tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Bir diğer yöntem ise tırnaklarınızı direkt olarak limon ile ovmak. Böylelikle daha parlak ve daha canlı tırnaklara sahip olursunuz.

Siyah noktalar

Yüzünüzde sizi rahatsız eden siyah noktaların üzerine uyumadan önce limon sürün. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü yıkayın ve bir bakmışsınız siyah noktalarınız yok!

Saç rengini açmak

Saç renginizi kimyasal açıcıları kullanmadan da açabilirsiniz. 60 mL limon suyunu 180 mL su ile karıştırıp saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı güneşte kurutun.

Kesme tahtasındaki lekeler

Kestiğiniz limonun yarısı ile kesme tahtanızın üzerini ovun. 20 dakika bekledikten sonra lekelerin geçtiğini göreceksiniz.

Çamaşır beyazlatma

Yarım bardak limon suyunu, çamaşır deterjanınıza ekleyerek beyazlığını kaybettiğinden yakındığınız kıyafetleri yıkayın. Böylece kıyafetleriniz daha da beyazlayacak!

Boğaz ağrısı

60 mL limon suyunu, 340 g bal ve 120 mL zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı 5 dakika kadar ısıtın. Isıttığınız bu karışımı karıştırın ve iki saat aralıklarla tüketin.

Saçtaki kepek

15 mL limon suyu ile ıslak saçınıza masaj yapın. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve 30 mL limon suyu, 480 mL su karışımı ile saçınızı durulayın.

Tabakları parlatın

Limon ve tuz karışımı yardımıyla tabaklarınızı ve paslanmak çelik malzemelerini ovun ve beyazlıklarına şahit olun!

Yemeklerinizi taze tutma

Yemeklerinizin kahverengileşmesini veya cansız görünmesini istemiyorsanız üzerine limon dilimleri koyarak bunu sağlayabilirsiniz.

Öğütücü temizleme

Limon suyunu, öğütücüden geçirerek öğütücünün kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Mikrodalga temizleme

60 mL limon suyunu 15 mL su ile karıştırıp mikrodalga içerisine koyun. Saati 5 dakikaya ayarlayın ve süre bitiminde lekelerin kolayca silinebildiğini göreceksiniz.

Mutfak lavabosundaki kötü kokuları giderme

Karbonat ve 60 mL limon suyunu karıştırarak mutfak lavabonuzdan gelen kötü kokuları engelleyebilirsiniz.

Eldeki soğan ve sarımsak kokusunu giderme
Eğer ellerinize soğan ve sarımsak gibi kokular sindiyse, elinizi limon suyunun içerisinde bekleterek bu kokulardan kurtulabilirsiniz.

Fındık Kabuğu İle Kanser Tedavisi

Sirkenin Kullanılmaması Gereken 6 Yer

Sirkenin Kullanılmaması Gereken 6 Yer