in

Sakın tüketmeyin! Bu iki meyve kan şekerini tavan yaptırıyor…

Tip 2 diyabet genellikle 40 yaşın üzerindeki kişilerde görülen diyabet tipi oluyor. İnsülinin yeterli derecede kullanılamamasından dolayı kan şekerinin yükselmesine sebep oluyor. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmeler bu durumu daha da kötü hale getirebiliyor… İşte kan şekerine etki eden o iki meyve…

Tip 2 diyabet, ciddi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir.

Meyveler sağlıklı bir diyetin temeli olmasına rağmen, iki meyve kan şekeri seviyelerinin çok yüksek yükselmesine neden oluyor. O yüzden bu meyveleri belli aralıklarda yemenizde fayda var.

Tip 2 diyabet , vücudun yeterince insülin üretmemesi veya ürettiği insülinin hücreler tarafından alınmaması anlamına gelir. İnsülinin birincil rolü kan şekerini düzenlemektir. Gelin o zaman birlikte bunun neler olduğuna bakalım.

MUZ VE PORTAKAL

Meyve doğal olarak şeker bakımından oldukça yüksektir. Genellikle nişastalı olmayan sebzelerden daha fazla karbonhidrat içerir.

Sağlık kuruluşunun belirttiği gibi, bazı meyveler diğerlerinden daha şekerlidir.

Örneğin; Muz ve portakal daha şekerli meyvelere örnektir. Meyvenin oldukça şekerli olabileceği göz önüne alındığında az tüketmenizde yarar var.

Tedbirli olmak ile sağlıklı yiyecekleri tamamen kesmek arasında bir fark olduğunu hatırlamak çok önemlidir.

EGZERSİZ YAPIN

Sebzelerle birlikte meyve en sağlıklı besin gruplarından biridir ve vücut hücrelerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olan önemli bir C vitamini kaynağı içerir.

Sağlık Bakanlığı, İngilizlere günde en az beş porsiyon meyve veya sebze tüketmelerini tavsiye ediyor. Ayrıca egzersiz yapmak, kan şekerini düzene sokmak için çok önemli bir aktivitedir.

Akciğer iltihabını tamamen temizliyor! Haftada 2 gün yarım yemek şart!

Beyaz saçlara çözüm: Saçınızın doğal rengine dönüyor, beyazlardan kurtuluyorsunuz