in

7 ADIMDA TEMBELLİKTEN KURTULMA YOLLARI !!

Bazen hiçbirimizin canı bir şey yapmak istemiyor. Sürekli yapmamız gereken işleri erteliyor ve gün boyu yataktan çıkmak istemiyoruz. Üzerinizdeki tembelliğe bir son vermek istiyorsanız değişimin şimdi tam vakti. İşte üzerinizdeki miskinliği atmanızı sağlayacak 7 adımda tembellikten kurtulmanın yolları.

 

1-Başarısızlıktan korkmayın

Olabilecek tüm olasılıkları ve tüm kötü senaryoları düşünün. Başarısız olduğunuzda başınıza ne gelecek? Unutmayın; başarısız olsanız dahi bir şey kazanacaksınız. Bu da deneyim olacak. Ayrıca güçlü ve cesaretli bir duruş sergilemiş olacaksınız. Bu sayede kendinizi sevmeniz için bir neden daha bulmuş olacaksınız.

 

2-Zamana değil göreve odaklanın

Yapacağınız işin ne kadar kısa sürdüğüne değil, ne yapmanız gerektiğine odaklanırsanız daha çok motive olur ve daha fazla iş yapmak istersiniz.

 

3-Net bir hedefiniz olsun

Neyi neden yaptığınızı bilin. Sizi gerçekten neyin mutlu edeceğini bulun ve onu bir hedef olarak belirleyin. Ona ulaşmak için elinizden geleni yapın. Başarıya ulaştığınız geleceği düşünün.

4-Yapılacaklar listesi oluşturun

En zor adım her zaman işe başlamaktır. Sizi nelerin beklediğini ve bunları yapmak için neye ihtiyaç duyduğunuzu bir kağıda yazın. Yapılacaklar listesi işe başlamanızı kolaylaştırır.

5-Gereksiz yere söz vermeyin

Üzerinize aldığınız fazladan her iş motivasyonunuzu daha da düşürür. Hayır demeyi öğrenmeli ve biraz kendinize odaklanmalısınız.

 

6-Ruhsal olarak iyi hissedin

Fiziksel sağlık kadar ruhsal sağlık da önemli. Egzersiz ve meditasyon gibi ruhunuza kaçış noktaları oluşturun. Stres seviyenizin farkına varın. Başarılı olmak için dingin bir zihne ihtiyaç vardır.

7-Gününüzü planlayın

Planlı bir gün en verimli gündür. Kalktığınız andan itibaren neler yapmanız gerektiğini gözden geçirin. En üretken olduğunuz zaman dilimini bulun. Bu saate göre gününüzü organize edin.

HER ŞEY NASİP !!

Sağlığımızı tehdit ederek yüksek miktarda toksin içeren besinler

Sağlığımızı tehdit ederek yüksek miktarda toksin içeren besinler