in

Üstün zekalı insanların yaptığı 9 Şey

Üstün zekalı insanların yaptığı 9 Şey
Üstün zekalı insanların yaptığı 9 Şey

Üstün zekalı insanların yaptığı bazı şeyler…

Uzmanlara göre, çevreniz beyninizin becerilerini ve düşünce şeklinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Durum ne olursa olsun, tüm zeki insanların benzer davranış gösterdiği ve ortak pek çok şeyi olduğu görülmüştür. (Üstün zekalı)

Üstün zekalı insanların yaptığı 9 Şey
Üstün zekalı insanların yaptığı 9 Şey

– Kendi işleriyle ilgilenirler. Başkalarını yargılamak ve dedikodu yapmak zeki insanların uzak durduğu şeylerdir. “Küçük konuşmalara” düşkün değiller ve başkalarının hayatlarında olanlardan asla rahatsız olmazlar.

– Çok fazla şaka yaparlar ve harika bir mizah anlayışları vardır. Her küçük şeyi şakaya dönüştürebilen ve etrafındaki herkesi güldürebilirler.

– Kendileriyle konuşurlar. Araştırmacılar, kendileri ile sık sık konuşan, kafasında veya yüksek sesle konuşan insanların, konuşmayanlardan daha zeki olduklarını bulmuşlardır. Kendi kendinize konuşmak beyninizi keskinleştirir, hafızanızı güçlendirir ve düşüncelerinizi düzenlemenize yardımcı olur.

– Çok fazla müzik dinler. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, kulaklarını müzikle tedavi edenlerin son derece akıllı oldukları bulunmuştur.

– Çok çalışmak zorunda kalmadan, kendilerine verilen işleri kusursuz bir şekilde yerine getirmenin en kolay yolunu bulmaya çalışırlar. Bilime göre, fiziksel olarak daha az aktif olan insanlar, her zaman koşuşturmakta olanlardan daha zeki olma eğilimindedir.

– Her zaman cevaplar ararlar ve gizemleri araştırırlar. Bir araştırmaya göre, daha fazla bilgi alma merakına sahip olmak üstün zekanın açık bir işaretidir. Akıllı insanlar çok okur ve not almak için genellikle bir günlük tutarlar.

– Hatalarını kabul ederler. Kimse mükemmel değildir, ancak hatalarını kabul etmek için öne çıkanlar en zeki olanlardır. İnsanlar doğru olduklarına ve diğer kişinin yanlış olduğuna inanmaya meyillidir. Ancak, diğer kişinin bakış açısını da anlamak ve kendi içinde hata bulmak çok işlevsel bir beyin gerektirir.

– Çikolatayı severler. Bir araştırmaya göre, düzenli olarak çikolata yemek beynin çalışmasını iyileştirir ve sonuç olarak sizi daha keskin ve akıllı hale getirir. Çikolata yiyen insanların genellikle daha iyi bir hafızaya sahip oldukları bulunmuştur.

– Az konuşurlar. Daha akıllı olan kişilerin başkalarıyla daha az konuşma eğiliminde olduğu ve bunun bir nedeni olduğu görülmüştür. Bir sohbete hiçbir şekilde faydası olmadığını düşündüğünde susmayı tercih eder. Aynı zamanda, umursamazlar. Dedikodu yapmaktan ziyade daha verimli bir şeyler yapmayı tercih ederler.

ZEKİ İNSANLARDA BULUNAN 8 ÖZELLİK

Bir koca en çok ne söyler?

Bir koca en çok ne söyler?

Çocuklarınıza İtaat Etmeyi Öğretin

Çocuklarınıza İtaat Etmeyi Öğretin