in

Vücuttaki iltihabı anında kurutuyor!

Vücudunuzda uzun süre boyunca devam eden iltihaplanmalar varsa bu diyabet, kalp hastalığı, depresyon ve kanser gibi ciddi hastalıkların riskini arttırır.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre her gün karbonat içmek zamanla kronik iltihaplanmaları azaltmaya, bu hastalıklara yakalanma olasılığını azaltmaya yardımcı oluyor.

İşte kabartma tozu içmenin iltihaplar üzerindeki etkisi…

Küçük iltihaplanmalar aslında sağlığa zararlı değildir

Vücudunuzun yaralanma, hastalık veya enfeksiyon sonrası iyileşmesine yardımcı olan doğal bir süreçtir. Ancak stres, hareketsiz yaşam, aşırı kilo ve kötü beslenme vücuttaki iltihaplanmaları arttırarak sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre her gün karbonat içmek bu iltihaplanmalarla mücadele etmenin ucuz ve pratik bir yoludur.

Bağışıklık sisteminde hayati bir rol oynayan dalağınız potansiyel tehlike içeren bir bakteri veya virüs tespit ettiğinde bunlarla savaşmak için beyaz kan hücrelerini serbest bırakır. Bu beyaz kan hücrelerinin işlevi vücudun doğal iyileşme sürecini desteklemek için iltihaplara sebep olmaktır.

Karbonat içmek dalağınıza her şeyin iyi olduğunu ve beyaz kan hücrelerini serbest bırakmaya ihtiyaç olmadığını belirten kimyasal ve fiziksel reaksiyonlar başlatır. Yapılan araştırmada 2 hafta boyunca suya karbonat ekleyerek içenlerin iltihaplanmaya sebep olan beyaz kan hücrelerinde düşüş, iltihaplanmayı azaltan kan hücrelerinde artış görüldü.

T hücreleri olarak bilinen bir başka beyaz kan hücresi, kendi vücut dokularınıza saldırmasını önlemek için bağışıklı sisteminizi düzenlemeye yardımcı olur. T hücreleri düzgün çalışmadığında astım, diyabet, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları yaşanır. Yapılan araştırmada her gün az miktarda karbonat içmenin T hücrelerinin sağlıklı işlemesine destek olduğu görülmüştür.

Araştırmacılar her gün 1 bardak su içine yarım çay kaşığı karbonat ekleyerek içmeyi öneriyor. Ancak yemeklerden önce mi sonra mı içilmesi konusunda daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Günlük diyetinize karbonat içmeyi eklemek istiyorsanız önce doktorunuzla görüşüp var olan sağlık problemlerinize bir etkisi olup olmayacağını öğrenmekte fayda var.

Kaynak:http://www.degisenkocaeli.com

Mor, siyah ya da beyaz… Her gün dut yemek için 9 nedeniniz var

9 signs of depression you should pay attention to.